DUYURU DETAY

Doz düzeltme dilekçeleri hakkında 04-06

Covid-19 Pandemesi nedeniyle 16.03.2020 tarihli Genelgeye istinaden Merkezimizce alınan kararlar doğrultusunda e-mail ve fax aracılığıyla yapılan doz düzeltme işlemi 04/06/2020 tarihi itibari ile evrak aslı olmaksızın yapılmayacaktır.

 

Merkezimize gönderilecek Doz Düzeltim Dilekçelerinin aşağıda belirtilen şekilde düzenlenmesi halinde işlem yapılacaktır.

 

  1. Her evrakta mutlaka, “Başvuru bilgim dahilinde yapılmıştır.” kısmında hasta veya hasta yakınının TC KİMLİK NO, AD SOYAD ve İMZASI bulunmalıdır.
  2. Her evrakta mutlaka, Eczanenin SABİT veya CEP TELEFON NUMARASI, SİCİLİ, KAŞESİ ve ECZACI İMZASI bulunmalıdır.
  3. 418 kodu ile girilen reçeteler için doz düzeltim evrakında doktor kaşe ve imzasına gerek olmayıp en son doktor reçetesine istinaden doz düzeltmeleri yapılacaktır.
  4. İnsülin iğne uçları için doz düzeltimi evrakında doktor kaşe imzasına gerek olmayıp insülin kullanım dozuna göre doz düzeltmeleri yapılacaktır.
  5. Raporlu ilaçlarda yeni doza geçildiğinde; raporu düzenleyen doktor tarafından hangi tarih itibari ile kaç mg doza geçildiği ayrıntılı olarak rapor açıklamalarına eklenecek ve doz düzeltim evrakı bu doktor tarafından kaşe imza ile onaylanacaktır.
  6. Doktorun hatalı dozda ilaç reçete etmesi halinde doz düzeltim evrakı hata yapan doktor tarafından kaşe imza ile onaylanacaktır.
  7. Hasta veya hasta yakınının TC KİMLİK NO, AD SOYAD ve İMZASI bulunmayan Doz Düzeltim Dilekçeleri hiçbir şekilde işleme alınmayacaktır.

“Kocaeli Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezi’ne gönderilen her tür dilekçede ECZANE SİCİLİ mutlaka belirtilmelidir.”

 

KOCAELİ SAĞLIK SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ

YAZDIR
Copyright 2007-2021 © 20. Bölge Sakarya Eczacı Odası