bilgi@seo.org.tr
Duyuru Detay »

GRMEMEK ARTIK KABUS DEL

    Sakarya’da Türkiye’de bile ei benzerine az rastlanr bir gelime yaanyor. Görme oran minimum seviyede olanlar için umut . Görengel Yardm Dernei sizler için 9 Eylül 2018 Pazar günü Hendek’te sizler için etkinlik düzenliyor.

Tüm görme engellileri ilgilendiren, alet ve edevatlarn sergilenecei etkinlik 9 Eylül Pazar günü 13.00-+17.00 arasnda Hendek Gençlik Merkezi’nde görülebilecek.

    GÖRENGEL Görme Engellileri Dernei Bakan Zafer Arnel, görme engelli vatandalarn yaamlarn kolaylatrmak için ellerinden geleni yaptklarn belirterek, maddi ve manevi her türlü destei salayacaklarn ifade etti.

   GÖRENGEL Görme Engellileri Dernei Bakan Zafer Arnel, kendisinin de yüzde 10 görme engelli olduunu ve çok çektiini belirterek, görme engelli vatandalara ellerinden geldiince destek olmak istediini bildirdi. Arnel,

“Aletlerimizin çounu yurt dndan temin ediyoruz. Yüzde 10, yüzde 20 gören engelliler için de aletler var. Fiyatlar 400 kadar olanlar ba yapyoruz. Karla iimiz yok. Dernekte 16 üyemiz var ve tek engelli benim. Yükünü ve acsn ben çekiyorum. Kanuni boluu doldurmak için sa olsun arkadalarm yanmdalar.” fadelerine yer verdi.

 

2018-09-06 09:59:58